Magazín

Blog

Vyhlášení výsledků FOTO / VIDEO soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2020

Martin LukešAktualizováno: 16. 4. 2021 v 11:58 • Rubrika: Blog

Vyhlášení výsledků FOTO / VIDEO soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2020

Ten, kdo pravidelně sleduje průběžné pořadí fotografů a videomakerů naší celoroční foto a video soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2020, už jistě ví, že je dobojováno. My jsme ještě pro jistotu zkontrolovali body, které jednotliví soutěžící během loňského roku posbírali a nyní vám můžeme sdělit oficiální výsledky soutěže a představit vám ty nejúspěšnější autory, kteří si odnesou spoustu zajímavých a hodnotných cen.

Soutěž ROK S MEGAPIXELEM 2020

Předtím, než oficiálně uzavřeme loňskou soutěž, bychom rádi trochu zabilancovali a udělali malé shrnutí za minulým ročníkem. Jak jistě víte soutěž ROK S MEGAPIXELEM se skládá z 12 měsíčních kol a každý měsíc můžete soutěžit ve dvou kategoriích, kterými jsou FOTO a VIDEO. Obě z kategorií mají navíc vždy dva vítěze.

Toho prvního vybírá porota, která je složená ze zástupců Megapixelu, dále v ní má zastoupení partner daného měsíčního kola a největší slovo má vždy hlavní porotce, kterým je garant měsíce. Tím je povětšinou profesionál se zaměřením na dané téma. O druhém vítězi rozhodují ostatní soutěžící a členové Galerie Megapixel a je jím ten, jehož fotografie získá v daném měsíci, nejvyšší skóre, tedy bude mít u vás největší úspěch.

Kromě věcných cen získávají vítězové každého kola také body, které se jim započítávají do celkového součtu a konečný počet bodů rozhodne o nejlepším autorovi za celý rok. Tyto body, které jsou rozděleny poměrově, získávají každý měsíc také ostatní autoři, jejichž fotografie a videa se umístí v daném měsíci do 50. místa.

Loňský rok byl v mnoha ohledech výjimečný. Přesto, že mimořádná opatření dopadla jak na osobní životy, tak na profese nás všech, podle všeho jste nezaháleli a neztratili jste chuť tvořit. Nenehali jste si vzít svůj milovaný a krásný koníček, kterým je fotografie. A to je dobře. Ostatně projevilo se ty i v naší společné Galerie Megapixel.

I v loňském roce jste se s námi i s ostatními podělili o neuvěřitelné množství vašich fotografií, které jsou důkazem toho, na jak vysoké fotografické úrovni je česká amatérská fotografie. Ta má ostatně v naší zemi velmi dlouhou tradici. Za loňský rok jste nahráli do Galerie neuvěřitelných 60 883 fotografií a počet členů naší fotografické komunity se vyšplhal na úctyhodných 14 769.

Do soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2020 jste přihlásili neuvěřitelných 6 403 fotografií a 306 videí a zúčastnilo se jí více než 600 fotografů a přes 200 videomakerů. Největší ohlas mělo květnové kolo na téma JARNÍ OBROZENÍ. Toho se zúčastnilo 563 fotografů, kteří přihlásili 1 217 soutěžních fotografií.

Navíc bylo o co soutěžit! V některých měsíčních kolech byla dokonce možnost vyhrát ještě hodnotnější ceny, jako například bezzrcadlovku Nikon Z50 VLOGGER KIT nebo profesionální bezzrcadlovku Panasonic Lumix DC-S1H v hodnotě přes 100 000 Kč.

Celkově jsme v roce 2020 rozdali ceny v hodnotě přes 612 000 Kč, takže soutěžit s námi se určitě vyplatí!

Nejlepší fotografové roku 2020


 

 

  

Zdeněk Dvořák
Pro ty, kteří se účastní našich soutěží déle, není toto jméno neznámé. Ano jde o autora, kterému se podařilo v roce 2015 vyhrát cenu poroty a v hodnocení diváků pak získal 2. místo. Vzhledem k pracovnímu vytížení se dalších čtyř ročníků soutěže nezúčastnil a po pěti letech se vrátil, aby vybojoval příčku nejvyšší, a to hned v obou kategoriích foto soutěže!

Pro všechny, kteří mají pocit, že takovému fotografovi se nedá konkurovat, možná bude zajímavé zjištění, že Zdeněk nevyhrál ani jedno z měsíčních kol. Ve většině z nich se dále dostal do první padesátky i když to se mu také nepodařilo vždy. A jak tedy mohl vyhrát? Přijal každou výzvu a pečlivě si rozmyslel každé zadání, které jsme si v průběhu roku připravili. Měl oči otevřené, inspiroval se a učil se u těch, kteří jsou v daném žánru lepší, a to je klíč k úspěchu nejen v naší soutěži, ve které má šanci uspět opravdu každý.

1. místo – cena poroty (280 bodů) / výhra: bezzrcadlovka Canon EOS RP 
1. místo – cena diváků (289 bodů) / výhra:
Grafický tablet Wacom Cintiq 16


 

 

 

 


Lukáš Tycar
Ostatně to, že v soutěži může vyhrát každý dokazuje autor, který pro změnu získal obě druhá místa fotosoutěže. Tento mladý a velmi talentovaný autor se v naší Galerii objevil až v roce 2019 a ve stejném roce získal hlavní cenu poroty, a zároveň obsadil stříbrnou příčku dle hodnocení diváků.

Stejně tak i jeho klíčem k úspěchu bylo vytrvat a účastnit se pravidelně každého kola soutěže, i když šlo mnohdy o žánry, které mu jsou hodně vzdálené. Za Zdeňkem zaostal jen o pár bodů a navíc obsadit obě druhá místa, za několikanásobným vítězem soutěže CZECH PRESS PHOTO, není rozhodně žádná ostuda.

2. místo – cena poroty (247 bodů) / výhra: Bezzrcadlovka Fujifilm X-T4
2. místo – cena diváků (263 bodů) 

 

 

 


Daniel Režný
O pouhý bod utekla stříbrná pozice autorovi, který je v členem naší Galerie již od roku 2012, nicméně do soutěže Rok s Megapixelem se vrhl naplno až v loňském roce. Odměnou je mu za to třetí pozice, která je odměněna jednou z hodnotných cen.

3. místo – cena poroty (246 bodů) / výhra: Batoh Peak Design Everyday Backpack 30L v2


 

 

 

 


Iva Dufková
Jedinou zástupkyní něžného pohlaví je autorka, která obsadila třetí místo podle bodů získaných od vás diváků. Ta se v předloňské roce dostala do první třicítky v soutěži poroty a do první desítky v soutěži diváků a v tom loňském se ještě o sedm pozic posunula, což jí vyneslo bronzové, tedy poslední ohodnocené místo.

3. místo – cena diváků (229 bodů)

 


Nejlepší videomakeři roku 2020


Michal Blaha
Vítězem v obou kategoriích video soutěže se stal autor, který v roce 2019 obsadil třetí příčku podle hodnocení poroty a druhou příčku v hodnocení diváků. V loňské soutěži nejvíce zabodoval videem v kole, kde jsme se věnovali gastronomii, a právě toto poslední prosincové kolo mu zajistilo obě zlaté příčky a tím pádem hned dvě nejhodnotnější ceny.

1. místo – cena poroty (394 bodů) / výhra: Bezzrcadlovka Nikon Z6 + 24-70 mm
1. místo – cena diváků (494 bodů) / výhra:
Monitor Eizo ColorEdge CS2410 černýTomas Golej
Stříbrný autor zaujal nejvíce diváky i porotu v kole, jehož tématem byl život v nouzovém režimu. V něm obsadil obě první místa a nasbíral tak spoustu cenných bodů, díky kterým se dostal až na stupeň vítězů.

2. místo – cena poroty (379 bodů) / výhra: Bezzrcadlovka Panasonic Lumix DC-GX9 + 12-32 mm černý
2. místo – cena diváků (399 bodů)Martin Zatloukal
Bronzovou příčku získal autor, který se soutěže zúčastnil poprvé, nicméně i on pravidelně každý měsíc nahrával videa na všechna témata, ktera jsme si pro vás vymysleli.

3. místo – cena poroty (323 bodů) / výhra: Tenba Axis Tactical 20L BackpackZdeněk Picpauer
Stejně tak autor na třetí pozici podle hodnocení diváků, šel do každé výzvy a přesto, že ve video kategorii nebyla konkurence tak vysoká jako mezi fotografy, i toto je velmi cenný úspěch.

3.místo – cena diváků (376 bodů)


Nejlepší fotografy a videokamery za rok 2020 znáte, ceny budou během několika málo dní rozdány a je tedy dobojováno. Nicméně jedeme dál a v lednu byl spuštěn další ročník soutěže takže neváhejte a zkuste štěstí!

Zapojte se s námi do soutěže o nejlepšího fotografa a videomakera roku 2021. Připravili jsme pro vás měsíční soutěžní kola, spoustu tématických článků v našem Magazínu a celou řadu zajímavých besed s profesionály z oboru. Chybět nebudou ani vzdělávací kurzy a workshopy a samozřejmě hodnotné ceny.

Jak se zapojit


Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12. měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a video maker Galerie Megapixel za rok 2021. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.

Sdílet na


Komentáře k článku

zuzka vitvarová

veliká gratulace ! Vítězství naprosto zasloužené, jste skvělí ! (-:

4

zuzka vitvarová, 21. 02. 2021 |Reagovat

Daniel Režný

V prvé řadě samozřejmě gratuluji vítězům, vzdávám čest poraženým a všem "soupeřům", kteří se zúčastnili. Bez nich by soutěž tolik nemotivovala a hlavně neinspirovala.
Také se přidávám k poděkování Megapixelu, že takovou rozsáhlou soutěž pořádá. Sám jsem, myslím, důkazem, že účastnit se a uspět může každý - i naprostý amatér. Držím tedy všem palce, ať se i na ně usměje štěstí v kolech budoucích, která s napětím očekávám.
Reaguje na (1) | A když už to tu bylo zmíněno - děkuji i komentátorům a kritikům za jejich smysluplná a věcná vyjádření. Opravdu mohou být podnětná a poskytovat nové pohledy na autorem dokola okoukané fotky. Sám se mnoho nevyjadřuji, ale o to víc si cením každého, kdo to ve slušnosti a přiměřené korektnosti dělá. (Františku, Vy do této skupiny samozřejmě patříte - díky :)

3

Daniel Režný, 16. 02. 2021 |Reagovat

TG

Gratulujem víťazom, bol to skvelý ročník plný zaujímavých tém. Už sa teším sa na dalšie kolá. Som rád, že tu takáto súťaž je a som nútený neustále tvoriť a posúvať svoju kreativitu! Len tak ďalej Megapixel!

2

Tomas Golej, 16. 02. 2021 |Reagovat

František Kolský

Gratulace vítězům a poklona všem, kteří se účastní :)

Děkuji za to, že taková soutěž tu existuje. Celá soutěž a jednotlivá kola jsou skvělá motivace, jak vyburcovat kreativitu do vyšších obrátek a pomáhá neustrnout. (U mě alespoň tu trošku, co se tam občas vzadu skrývá :)) Jsem moc a moc natěšen a zvědav na další kola, co na nás porota vymslí, když se teď neustále potulujeme spíše v omezených možnostech focení. Přeju nám všem, ať už se co nejdříve vrátí vše zpět do normálu a klidu.

(Pokud to bude někdo číst, rád bych se omluvil těm, které se moje všetečné, velkohubé komenty mohly dotknout, ale ta absence kritiky a diskusí pod fotkami mě mrzí).

1

František Kolský, 16. 02. 2021 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.