Magazín

Fotoporadna

Výběr fotodárku nemusí být oříšek. Pomůžeme vám to rozlousknout

Monika AlinčováAktualizováno: 11. 12. 2020 v 14:56 • Rubrika: Fotoporadna

Výběr fotodárku nemusí být oříšek. Pomůžeme vám to rozlousknout

Někdy je těžké přijít na to, jaký dárek naši blízcí skutečně využijí a zároveň z něj budou mít radost. Pro nadšence foto a video světa je ale výběr dárků opravdovou radostí. Že nevěříte?

Věnujte víc než jen dárek

Focení je stejně jako jiné dovednosti během na dlouhou trať. Nespočet žánrů, které si lze osvojit, spousta věcí, které se můžete naučit. Nic není zadarmo a skvělý fotograf z nebe nespadl, proto máme celou řádku fotografických kurzů na téma focení, natáčení i postprodukce. Kurzy jsou jedním z nejlepších dárků, protože nabyté vědomosti vám už nikdo nevezme. 

Zaostřete na obdarovaného

Jezdí váš blízký na kole, leze po skalách nebo se věnuje jiným adrenalinovým aktivitám? Pořiďte mu akční kameru, se kterou může třeba i pod vodu. S ní bude snadné sdílet své zážitky s přáteli a rodinou, jako by tam byli s ním. Chcete darovat foťák a nevíte, kam sáhnout? Zapátrejte v paměti, jak daný člověk tráví čas. Chce fotit všude a nosit si kompakt v kapse či kabelce, nebo mu naopak nevadí tahat se s těžší zrcadlovkou, kterou pak upevní na stativ a počká si na západ slunce? 

Párty nadšenci určitě ocení instax, aby si z každé akce přilepili vzpomínku třeba do fotoknihy nebo připnuli na nástěnku. Pokud máte v okolí někoho, kdo stále básní o tom, že by se chtěl nechat vyfotit, ale nemá odvahu to konečně zrealizovat, objednejte mu focení od profesionálního fotografa. Jestli vy sami fotíte, určitě nezapomínejte, že skvělým dárkem může být vámi vyfocený snímek na plátně či v rámečku. Nápadů je zkrátka nespočet. Stačí jen sledovat, o čem naši nejbližší básní a co rádi dělají ve volném čase.

Darujte možnost volby

Jestli si opravdu nevíte rady, co pořídit z tak široké nabídky dárků z foto světa, nechte obdarovaného, ať si svůj dárek vybere sám. Dárkový poukaz může využít jak na techniku, tak na kurzy a vy budete mít jistotu, že nešlápnete vedle.

Nezapomínejte na příslušenství 

Pokud nejste zrovna v balíku, nezoufejte. Velkou radost můžete udělat i vhodným příslušenstvím. Designový fotobatoh, do kterého fotograf vše pohodlně uloží, záznamová karta, pouzdro na objektiv, stativ či externí zálohovací disk... Možností je nespočet a pokud si nebudete vědět rady, můžete využít náš online chat, ve kterém vám rádi poradí naši specialisté. Tak konec nekonečnému vzdychání “co by komu” a pusťte se do toho! :)

Titulní foto: Miluše Tremerová

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.