Magazín

Rozhovory

Příběh Megapixelu v Hospodářských novinách

Michal KřenekAktualizováno: 29. 4. 2014 v 17:11 • Rubrika: Rozhovory

Příběh Megapixelu v Hospodářských novinách

Na detailech záleží. Obzvlášť pokud chcete vybudovat respektovanou firmu, kde na prvním místě jsou spokojení zákazníci. To že se píle a snaha dotáhnout vyplácí potvrzuje i zájem Hospodářských novin o příběh Tomáše Matějčka, ředitele a majitele společnosti MEGAPIXEL s. r. o. pro rubriku “Inspirativní příběhy podnikatelů.”

Přečtěte si příběh o vzniku Megapixelu, jeho odlišení od konkurence, přístupu k zákazníkům, o nové a na českém trhu unikátní prodejně v pražských Holešovicích nebo o trendech v oblasti fotografie a videa. Článek naleznete na portále ihned.cz nebo přímo v hospodářských novinách dnešního data.

Vysoká úroveň

O spokojenosti zákazníků, dotahování věcí do nejmenších detailů svědčí i celá řada ocenění, jako je například 1. místo v soutěži WEBTOP100 o nejlepší e-shop v ČR v letošním roce (celkem již 4x) a  vítězství IEA 2013. O tom, že Megapixel, není jen e-shop či prodejna svědčí silná komunita fotografů, která se aktivně zapojuje do Galerie či do projektu Rok s Megapixelem. Neustálá snaha o zvyšování kvality je podtržena i měřením vaší spokojenosti. Vaše názory, pochvala, kritika, nápady na zlepšení nás zajímají a posouvají vpřed. Z těchto důvodů vám po každém nákupu online přijde krátký dotazník. Věnujte, prosím, několik minut odpovědím, které nám pomohou zlepšit naše služby pro všechny fotografy.  

Kvalitní partneři

Kvalitní práce se neobejde bez kvalitních partnerů, jejich názorů a připomínek. I Tomáš Matějček spoléhá na kvalitní obchodní partnery a svůj úspěch komentuje: “Bez skvělé podpory celého týmu, zejména všech kolegů z vedení firmy a také bez vynikajících rad konzultanta v oblasti marketingu a prodeje, pana Daniela Svobody, bychom se tak daleko nedostali. Výborně také hodnotím spolupráci s vývojáři našeho webu, firmou PeckaDesign. Být jedničkou v oboru je velká zodpovědnost. Nesmíme usnout na vavřínech“.

Sdílet na


Komentáře k článku

A

Švesi, uvědomte si, že TOTO není médium, toto nepíšou novináři, toto je hlásná trouba obchodníka/prodejce, takže on si zde pochopitelně přihřívá polívčičku.

Jinak mě docela překvapuje, že média po Megapixelu nejdou, když tady vydává magazín, tváří se "jako nezávislé společensko fotografické médium", přitom jeho snaha je snad všem jasná a zřejmá, nebo není? :)

4

Alias, 11. 08. 2014 |Reagovat

Š

Nevyjadřoval jsem se ani tak k tomu článku, jako celkově k přístupu českých médií včetně toho Vašeho k informovanosti občanů. Nejhorší je že se to netýká jen soukromých deníků, kde se to dá asi i předpokládat ale i veřejnoprávních médií, které si platíme z vlastní kapsy. Pokud člověk čte jiné noviny než domácí mainstream, stačí třeba zahraniční New York Times nebo Guardian, dozví se často věci, které se jej bezprostředně týkají, ale o kterých se u nás nemluví, nebo jsou zmíněný jen okrajově. Například třeba kauzy Snowden, transantlantická dohoda, syrská krize, ukrajinská krize atd. Jsou to často informace zásadně důležité pro utvoření objektivního názoru na danou věc. A jako příklad jak by měla diskuze v českých médií asi vypadat sem dávám článek z nezávislých Britských listů týkající se diskuze v médiích v Německu. Podle jejich vzoru měla by být v médiích, dána daleko větší možnost, zapojit se do diskuze i druhé názorové straně. Bez toho si nelze nikdy udělat objektivní názor, pokud mi chybí informace, nebo jsou vytržené z kontextu. Ale to se teď zas přímo netýká toho Vašeho článku. http://www.blisty.cz/art/73022.html
Co se týče všeho článku, přímo nevím co bych mu měl vytýkat. Snad jen se ptám k čemu tam tu rubriku "inspirativní příběhy podnikatelů" máte než k té propagandě. Jinak s mladých idealistů, co ještě chodí do školu a kteří těm pohádkám o tom že když začnou podnikat a budou šikovní tak budou rázem i úspěšní věří, se stejně rázem stanou skeptici. Až zjistí že je celkem problém sehnat i slušně placenou práci. Ta Vaše rubrika je zřejmě jen propagace Amerického snu a "Americký sen je jen starý shořelí barák, co v něm chrápu feťáci" jak se k tomu obrazně vyjádřil jeden známí americký novinář a spisovatel ve své známé knize Strach a svrab v Las Vegas. :-)
Reaguje na (2) |

3

Švesi, 30. 04. 2014 |Reagovat

z

Reaguje na (1) | V čem se podle Vás článek nekvalitní, Švesi? Rád získám konkrétní zpětnou vazbu. S úctou. Jan Záluský

2

zal., 30. 04. 2014 |Reagovat

Š

Hm, ke kvalitě článku na HN a celkové kvalitě toho deníku pana Bakaly se raději nebudu příliš vyjadřovat. George Orwell by řekl: Žurnalistika je tištění toho co někdo další tisknout nechce. Vše ostatní je pak už jen propaganda!" Nic proti megapixelu ale proti těm novinám v kterých to vyšlo.
Co se týče Amazonu a to jak se místní ekonomice včetně Vašeho obchodu povede záleží na světovém politickoekonomickém vývoji. O tom se rozhoduje právě teď jak v EU při jednání té obchodní smlouvě mezi USA a Evropou, tak na Ukrajině ve spojitosti s nátlakem Spojených států na Rusko a země Evropy co se týče uvalení sankcí.
Pokud průmyslníci, především ti němečtí, tvrdě kritizující jakékoli významné ekonomické sankce proti Rusku, nedokážou uplatnit veškerý svůj vliv na politiky ve své zemi, čekají nás ještě těžké časy. Co se týče krize dostávali jsme se z ní totiž právě především díky rozvíjejícímu se vzájemné obchodní spolupráci s Ruskem. A to nejen ty německé ale i české nebo třeba francouzské firmy.
Pokud se jako v období studené války, kam to celé naši evropští politici zřejmě směřují, budeme soustředit převážně na obchod se Spojenými státy, čeká nás pravděpodobně ještě bída. Za naše technologie a práci dostaneme drahé suroviny. Pokud to bude možné výhradně z monopolní ze zdrojů ovládaných Američany. Koupíme si také americké genetiky modifikované potraviny, americké zbraně na "obranu" proti Rusku, předražený software a brakovou americkou filmovou produkci a hudbu. Pirátství má být v souvislosti s tou novou euro-americkou obchodní smlouvou potíráno opravdu tvrdě. Vše za tak vysoké ceny, aby to tak akorát vyvážilo náš vývoz.
Na "zbytečnosti" jako fotoaparáty nám potom nebude zbývat tolik peněz. To samozřejmě bude nahrávat velkým společnostem jako Amazon, které si brousí zuby na náš trh, a u nichž bude zboží samozřejmě levnější než u menších místních společností. A evropské peníze, které mohli být investovány zde, budou mizet nenávratně za mořem.
Pokud je důvodem vyvolání Ukrajinské krize především přerušení rozvíjející se ekonomické spolupráce mezi Evropu a Ruskem, a posílání obchodu s USA jak se domnívají někteří političtí analytici, a věci tomu opravdu nasvědčují, máme se ještě na co těšit. Jinak pokud o té dohodě nic nevíte, nedivte se, média nás o důležitých věcech většinou zásadně neinformují, nebo informují velmi zevrubně.
Tady třeba krátký příspěvek od jedné blogerky z HN, nechtěl jsem se věšet otevřenou kritiku, přestože kritizovat je opravdu co, má tam k tomu dole ale i další tagy: http://johanisova.blog.ihned.cz/c1-61512560-transatlanticka-dohoda-chysta-se-privatizace-evropske-legislativy

1

Švesi, 30. 04. 2014 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.