Magazín

Od čtenářů

#7 Představujeme naše čtenáře: Jan Veselý

Luděk BouškaAktualizováno: 29. 5. 2017 v 13:27 • Rubrika: Od čtenářů

#7 Představujeme naše čtenáře: Jan Veselý

Je mi 17 let a jsem studentem gymnázia. Focení mě bavilo už od mala a fotil jsem na mobil a na starý Kodak, který sice na to, jak byl starý, podával perfektní výkony, ale už to nebylo ono. Proto jsem v létě chodil na brigády a koupil jsem si set Nikon D7200 + 18-140. Později jsem dokoupil objektiv 50 mm 1,8 a externí blesk. Nyní fotím pro jeden táborský klub, ale převážně fotím jen pro zábavu kamarády či architekturu. Nevím proč, ale poslední dobou se mi začaly líbit černobílé fotografie, takže jsem poslal většinu černobílých fotek.

Na fotce č.1 je moje spolužačka. Fotka je focená v zimě na Jordáně – rybník. Přemýšlel jsem, jak ozvláštnit zimní portrét a napadlo mne jablko. Při zpracovávání v editoru mě ještě napadlo, že bych mohl zkusit udělat černobílé pozadí. Když jsem to tak upravil, fotka se mi hned zalíbila. Působí na mě jakýmsi pohádkovým dojmem. (Nikon D7200 + 50 mm 1.8)

 

Na fotce č.2 je Tábor. Máme dělat o výtvarné výchově foto kalendář a já se rozhodl pro téma – Tábor. Toto je jedna z dvanácti fotek, kterou jsem vyfotil asi 3-4 měsíce zpátky a před týdnem jsem se k ní znovu vrátil a trochu jsem ji „poladil“. (Nikon D7200 + 18-140)

 

Na obrázku č.3 je pohled na Prahu z Petřína. Můj bratr studuje vysokou školu v Praze a já se rozhodl, že se tam za ním podívám. Vzal jsem s sebou i foťák a ve volném čase jsem vyrazil na Petřín. Ráno byla trochu mlha a měl jsem strach, aby z fotek nebyl odpad, ale nakonec se hezky vyjasnilo :). (Nikon D7200 + 18-140)

 

Na obrázku č.4 je Vojta. Je mu rok a jezdí k nám na návštěvy. Pokaždé, když k nám přijede, tak už vytahuji foťák. Převážně fotím pevnou 50 mm – sice je to trošku o nervy, protože furt někam odbíhá a tak dále, ale fotky z něj stojí za to. Na fotkách s ním se mi líbí taková ta „dětská nevinnost“ kdy, když se kouká do objektivu tak se tváří upřímně a fotografie mají duši. (Nikon D7200 + 50 mm 1.8)

 

Na fotce č.5 je Brána času na Křižíkově náměstí v Táboře. Vypůjčil jsem si od kamaráda stativ a šli jsme s bráchou lovit nějaké ty noční fotky. Je to další z fotek na můj foto kalendář. Na této fotce se mi líbí to noční rušno a ta atmosféra, ale trochu mě mrzí ten šum v pozadí. (Nikon D7200 + 18-140)

 

Na úvodní je barevná fotomontáž oka. Když tato fotka vznikla, nepovažoval jsem ji za nějak krásnou (kamarádka má sice krásné modré oči, ale fotka nic moc). :)) Pár dní zpátky jsem se k ní vrátil a trošku jsem si pohrál s barvami. Není to úplně fotka na profi úrovni, ale líbí se mi s tím kontrastem s černobílým okolím… (Nikon D7200 + 18-140)


CHCETE BÝT VIDĚT TAKÉ? UKAŽTE SVÉ FOTOGRAFIE V NAŠEM MAGAZÍNU I VY

Snad každý fotograf touží po tom, aby se jeho snímky dostaly k co nejširšímu publiku. Ale ne každý má možnost se k takovému publiku bezplatně dostat. Proto jsme si řekli, že vám nabídneme možnost prezentovat své fotografie v našem Magazínu. Důvod je jednoduchý. Pořád píšeme články o fotografické technice, tak si myslíme, že bude skvělé, když náš Magazín oživíme fotografiemi. A kdo jiný by měl mít větší právo podílet se na tom, co prezentujeme, než právě naši čtenáři?

Jak na to

Je to vlastně snadné:

  • sedněte si k počítači a proberte své portfolio

  • vyberte ideálně 6 fotografií, z nichž alespoň jedna bude na šířku (ta bude úvodní)

  • pokud budete snímky zmenšovat, tak kratší strana musí mít alespoň 1024 px

  • u snímků neodstraňujte EXIF data, pomohou ostatním fotografům na cestě k lepším snímkům

  • napište krátký popis, jak vaše snímky vznikaly, jaké jste používali příslušenství, co se vám při focení stalo neobvyklého nebo zajímavého a podobně

  • připojte také pár informací o sobě a svém fotografickém příběhu

  • fotografie a texty nám pošlete na adresu magazin@megapixel.cz

My vám dáme co nejdříve vědět, zda a kdy bude váš příspěvek zveřejněn.

Těšíme se na vaše fotky a příběhy.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.