O Foto komunitě

 

Společnost Megapixel působí na českém trhu již od roku 2001. Vždycky jsme se profilovali jako foto-specialisté a dělali vše proto, aby nás tak vnímali i naši zákazníci. Za tu dobu jsme díky vám získali na trhu velmi silnou obchodní pozici, a navíc jsme se dostali do podvědomí veřejnosti také jako odborníci nejenom na fotoaparáty, ale i na fotografování a v podstatě všeobecně na fotografii jako takovou.

V roce 2009 jsme začali pořádat fotografické kurzy, kterými dosud prošlo dobrých pár tisíc lidí. Díky těmto kurzům jsme pochopili, že zájem o fotografování roste a že lidí, pro které se fotografie stává koníčkem číslo jedna je víc a víc. Na základě těchto poznatků se začal rodit nápad a rozhodli jsme se vytvořit jedinečný fotografický projekt. Založit komunitu, která by sdružovala fotografy z celé republiky a možná do budoucna z celého světa. Komunitu, která by moderním způsobem navazovala na slavnou tradici regionálních fotoklubů. Naše motto je „s námi může být fotografem každý“ a fotografem není ten, kdo bezmyšlenkovitě mačká spoušť, ale ten kdo o fotografii přemýšlí, diskutuje o ní, tvoří ji, prezentuje své práce a v neposlední řadě kdo se chce stále učit novému. V roce 2014 jsme navíc spustili ojedinělý vzdělávací projekt Rok s Megapixelem, který má 12 měsíčních etap. Na každou z nich navazují články v našem Magazínu, aktivity ve Fotoškole a v neposlední řadě velká fotogafická soutěž o hodnotné ceny.Naše Galerie je otevřena každému. Svým členům  přináší zábavu, prostor pro seberealizaci, možnost vzdělávat se a v neposlední řadě být v kontaktu s lidmi, které fotografování baví stejně jako nás. Začínající fotografové se díky této komunitě mohou naučit spoustě novým věcem a posunout tak svojí tvorbu mnohem výš. Pokročilejší fotografové se dostanou do kontaktu s lidmi, kteří pro ně mohou být inspirací a profesionální fotografům se otevřou dveře do prostoru, kde mohou vystavit svá díla, která jsou jinak skrytá za dveřmi galerií a nejrůznějších soukromých sbírek.

Fotografie je jedno z nejméně stárnoucích médií v historii. Kde by byly bez ní, noviny, časopisy, knihy, internet, pohlednice, vědecké práce, nebo jakákoliv reklamní tvorba. Jeden snímek dokáže světu sdělit víc než tisíc slov. Fotografie dokáže rozesmát i rozplakat, pobavit i zarmoutit, poučit i sdělit věci, které bychom si jinak nikdy nedozvěděli. Fotografie je v podstatě nedoceněný a v poslední době trochu devalvovaný fenomén, který provází životem už několik desítek generací lidí a my jsme bezesporu jednou z nich.

Jednou z posledních novinek, které naše Galerie nabízí, jsou PRÉMIOVÉ PROFILY. Základní profil zůstává samozřejmě pro všechny fotografy zdarma, ale nově si můžete získat také profil NADŠENEC a profil PROFESIONÁL.

První z nich, je určen především nadšeným hobby fotografům, kteří díky němu získají hezčí grafické rozhraní a s tím i možnost prodávat své fotografie prostřednictvím Galerie.

Druhý profil PROFESIONÁL cílí na ty, kteří si fotografií přivydělávají, nebo se jí dokonce živí. Kromě hezčí grafiky a možnost prodeje svých fotografií jim nabídneme také partnerský program v podobě provize z tiskových zakázek. Dále možnost vytvořit si vlastní profesionální portfolio s prezentací své tvorby a služeb a zařadíme je do katalogu fotografů, na našich stránkách, které se pyšní největší návštěvností mezi tuzemskými foto-weby. Díky tomu mohou oslovit nové zákazníky a nechat tak své fotografie vydělávat. V neposlední řadě nabízí tento profil také neveřejné rozhraní pro komunikaci s klientem, které navíc umožňuje sdílení fotografických zakázek.Nejčastější dotazy týkající se provozu Galerie a soutěže, naleznete na strance FAQ - Galerie