Recenze NanLite PavoTube II 6C

Miroslav Jursa

Miroslav Jursa • 07. 12. 2020

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Lehký a kompaktní
 • Spousta nastavitelných efektů
 • Interní baterie (USB-C konektor)
 • Magnetické uchycení
 • Vak na světlo a příslušenství
 • Hmotnost 260 g
 • Rychle ovládání přes funkci HSI

Co se nám nelíbí

 • Propojení přes wifi lze pouze přes externí ovladač. (Dálkové ovládání RC-1)

Představení NanLite PavoTube II 6C

Představení NanLite PavoTube II 6C

Světla jsou jedním z nejdůležitějších faktorů při práci s focením a videem a každý tvůrce by měl mít aspoň jedno základní světlo. PavoTube II 6C je už podle názvu led světelná trubice. Má RGBWW LED diody s možností maximálního výkonu až 520 lumenů, a to všechno v kompaktní velikosti. Firma Nanlite není na českém trhu moc dlouho, ale zkušeností s výrobou světel už má za 28 let celkem mnoho. Firma je také známa tím, že výrobky nejsou moc drahé, ale i přesto jsou dost kvalitní. Trubicové světlo, tedy PavoTube II 6C je krásným příkladem.

Design a zpracování 


Když vám PavoTube II 6C přijde poprvé do ruky, tak vás okouzlí pěkné balení, včetně krásného vaku na samotné světlo s příslušenstvím. V balení naleznete LED světlo, USB-C kabel, ruční popruh a montážní destičky. Samotné světlo je vyrobeno z kvalitních plastových materiálů, které by mohly vydržet lehčí pád. Montážní systém je udělaný na dva způsoby, tedy klasickým způsobem přes dva 1/4" závity, které jsou umístěné na každém konci, ale hlavní možností je přidělání na kovové materiály pomoci dvou magnetů, které jsou přímo zabudované ve světle. Tuhle funkci musím opravdu pochválit, protože jsem ji využíval pořád. Na pravé straně světla se nachází ovládací centrum, menší displej s 5 tlačítky, USB-C portem na nabíjení a aktualizaci firmwaru.

FunkceS možnosti vysokých hodnot CRI (95) a TLCI (97) se dostanete na kvalitní věrnost barev. Barevnou teplotu můžete nastavit v rozpětí od 2700K až do 7500K. Lze měnit všechny barvy v RGB spektru s 360 statickými barvami, a to přes rychlou funkci HSI. Tohle všechno zvládne do světelnosti až 520 lumenů. Speciální efekty, tedy naprogramované efekty přímo ve světle jsou jedny z nejlepších funkcí, které světlo může nabidnout. Celkový počet je 15 přednastavených efektů, které si můžete sami ještě přizpůsobit. Simulace majáku od sanitky nebo policejních aut, blýskání blesku, a záře od svíčky nebo ohně či další, nabídne NanLite PavoTube II 6C.

Osobní dojmy
Jestli potřebujete světlo, které je lehké, malé a snadno se upevňuje, tak si myslím, že tahle světelná trubice je ideální volbou. Nejvíc se mi zalíbilo uchycení, tedy přesněji přes magnet, které funguje velmi dobře. Integrovaná baterka se nemusí každému líbit, jestli to je nejlepší volba nechávám na vás. Vydrží o něco déle, než je psané. Také ho můžete připojit světlo k powerbance. U efektu si myslím, že je až přeefektováno, takže každý si vybere. Tohle světlo se NanLitu velmi povedlo jak zpracováním, tak možnosti použití.

Popis a parametry

Popis a parametry

Nanlite PavoTube II 6C je ultra přenosná a všestranně použitelná RGBWW LED světelná trubice s integrovanou baterií, možností nastavení světelného výkonu v rozmezí 0-100%, maximálním výkonem 520 Lumenů, hodnotami CRI 95 a TLCI 97, nastavitelnou teplotou 2700K – 7500K, plným barevným RGB spektrem a předprogramovanými speciálními efekty. Nabíjení přes USB-C. Možnost uchycení díky dvěma 1/4 20" závitům a výkonným magnetům. Hmotnost 260 g.

NanLite PavoTube II 6C

Jedním z nejvíce medializovaných světelných produktů v poslední době je výkonné a úžasné RGBWW LED světlo od NanLite,  PavoTube. Kompaktní, všestranná a výkonná zářivka pro tvůrce videí doslova napakovaná mnoha kreativními efekty a snadným ovládáním. Nastala chvíle pro nástup nového člena rodiny produktů v řadě PavoTube. 

Nanlite PavoTube II 6C je ultra přenosná a všestranně použitelná RGBWW LED světelná trubice s integrovanou baterií, možností nastavení světelného výkonu v rozmezí 0-100%, maximálním výkonem 520 Lumenů, hodnotami CRI 95 a TLCI 97, nastavitelnou teplotou 2700K – 7500K, plným barevným RGB spektrem a předprogramovanými speciálními efekty.

PavoTube II je 6C je světlo, které může být použité KDEKOLI, KDYKOLI a KÝMKOLI a zjednoduší vám práci bez ohledu na to, zda jde o domácí focení a natáčení, anebo větší profesionální produkci.

Hlavní vlastnosti:

 • RGB+WW LED trubice
 • Hmotnost: 260 g
 • Rozměry: 250 x 39 x 38 mm, T12 kompatibilní
 • Barevná teplota: 2700K– 7500 K s nastavením zelené/purpurové
 • CRI: 95 / TLCI: 97
 • Nastavení světelného výkonu v rozmezí 0-100%
 • Světelný výkon při 5600K: 520 Lumenů
 • Počet Lux na 1m při 5600K: 183 Lux
 • Baterie: Li-Ion integrovaná nabíjecí 3,7V / 2.200mA
 • Výdrž baterie: 65 minut při 100% jasu / 10h při 1% jasu
 • Nabíjení: přes USB-C
 • Bezdrátové ovládání: 2.4GHz
 • Připevnění: 2x 1/4 20" závity, výkonné magnety

PavoTube II 6C má formu trubice, která v porovnání s běžnějšími LED panely nabízí měkčí světlo, které dokáže předmět lépe „obalit“ a vytvořit tak přirozenější a příjemnější výsledný vzhled. Trubicový tvar také umožňuje pohodlnější manipulaci a více možností uchycení a směrování světla.

Vysoká věrnost barev

Díky hodnotám CRI (95) a TLCI (97) nabízí PavoTube II 6C vysokou věrnost barev, která je klíčová pro kvalitní výstup bez ohledu na to, zda je vaším záměrem focení nebo natáčení. V kombinaci s nadstandardně širokým rozpětím barevných teplot od 2700K až do 7500K a možností pokročilých úprav zelené a purpurové barvy se z PavoTube II 6C stává suverénně jeden z nejužitečnějších nástrojů pro produkci jakéhokoli rozsahu.

Plné RGB spektrum

PavoTube II 6C navíc přináší plné barevné RGB spektrum s 360 statickými barvami, které je díky pohodlnému ovládání možné měnit tak rychle, jak potřebujete. V režimu HSI je dále možné nastavit přesný barevný odstín, saturaci a intenzitu tak, jak potřebujete.

Speciální efekty

Prostřednictvím 15 předem naprogramovaných speciálních efektů ovládaných pomocí intuitivního menu usnadňuje PavoTube II 6C simulaci situací a atmosféry, jejichž dosažení by bylo jinak značně komplikovanější. Jediným stisknutím tlačítka je možné vytvořit efekt pohotovostního majáku sanitky nebo policejního auta, plamenu ohně (světlo svíčky), blýskání během bouřky, SOS signálu, výbuchu, svařování, záblesku z fotoaparátu a dalších. Tyto efekty je navíc možné upravovat a přizpůsobit je tak vašim potřebám.

Dlouhá výdrž a překvapivý výkon vždy a všude

LED trubice PavoTube II 6C je napájená integrovanou baterií (3.7V / 2.200mAh) a disponuje dobou provozu 65 minut při plném jasu. Při nejnižším stupni jasu 1% je výdrž až 10 hodin. Nabíjení je možné jakýmkoli zdrojem s rozhraním USB-C, včetně powerbanek, díky čemuž je možné dobu provozu výrazně prodloužit. Přes zabudovaný USB-C port je také možné aktualizovat firmware, takže si i v budoucnosti budete moci užívat nových funkcí a efektů.

Výkonné magnety a standardní závity pro bohaté možnosti uchycení

LED trubice PavoTube II 6C je díky své nízké hmotnosti a odolné konstrukci vhodná pro použití ve studiu i v exteriérech, a tomu odpovídají i možnosti uchycení. Je kompatibilní s většinou příslušenství pro systém T12, zahrnuje dva 1/4 20" závity – jeden na každém konci, a má také zabudované výkonné magnety pro jednoduché upevnění na kovových plochách.. V balení také naleznete kovové destičky, které v kombinaci se zabudovanými magnety umožní připevnění PavoTube II 6C téměř kdekoli.  Další možností je využití standardních objímek s 1/4“ závitem anebo objímky s cold shoe adaptérem pro upevnění v sáňkách blesku vašeho fotoaparátu. To vše s hmotností pouhých 260 gramů a s rozměry 25x39x38mm, takže se bez problémů vejde do jakékoli brašny.

Bezdrátová kontrola

PavoTube II 6C disponuje také zabudovaným Wi-Fi přijímačem 2.4GHz, pomocí kterého je světlo možné ovládat vzdáleně (pro tuto možnost je potřebný samostatně dostupný ovladač, pomocí kterého je možné současně ovládat prakticky všechna světla značky Nanlite disponujícími WiFi). Ovládání pak probíhá přes aplikaci dostupnou pro iOS i Android.

Osvětlení

2700 K: 0,5 m − 572 Lux; 1 m – 149 lux; 2 m – 39 Lux

3200 K: 0,5 m – 644 Lux; 1 m – 168 lux; 2 m – 44 Lux

5600 K: 0,5 m – 702 Lux; 1 m – 183 lux; 2 m – 48 Lux

6500 K: 0,5 m – 711 Lux; 1 m – 186 lux; 2 m – 48 Lux

7500 K: 0,5 m – 688 Lux; 1 m – 174 lux; 2 m – 45 Lux

Široká nabídka příslušenství

Kromě standardního obsahu balení je k PavoTube II 6C možné použít příslušenství určené k modelům PavoTube 15C / 30C a lze dokoupit i další příslušenství, které povýší použití tohoto skvělého světla na další úroveň:

 • Klapky s voštinou
 • Podvodní pouzdro (odolné až do hloubky 20m)
 • Bateriový grip
 • Stativ využitelný i jako grip
 • Držák do sáněk blesku
 • Objímka pro upevnění na libovolný stativ se standardním 1/4 závitem

Video

Rozhraní a napájení

Typ akumulátoru integrovaný

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 250 × 39 × 38
Hmotnost 260 g

Ostatní

Číslo produktu 15-2017
Značka NanLite

Světlo

Nastavitelná teplota světla Ano
Typ světla LED
Možnosti napájení baterie/akumulátor
Barevné podání RGB
Barevná teplota 2700-7500
Index podání barev CRI 95

Zobrazit popis a parametry