Magazín

Blog

Třetí kolo FOTO / VIDEO soutěže odstartovalo. Tématem jsou grafické úpravy a one-shot videa

Martin LukešAktualizováno: 18. 5. 2021 v 15:49 • Rubrika: Blog

Třetí kolo FOTO / VIDEO soutěže odstartovalo. Tématem jsou grafické úpravy a one-shot videa

Máme tu březen, a tak jako každý měsíc dnes odstartovalo další kolo naší velké FOTO / VIDEO soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2021. No a protože to ani v prvním jarním měsíci zatím bohužel nevypadá na nějaké větší cestování, připravili jsme si pro vás témata, která nejsou nijak složitá a dají se zvládnout i z pracovny, nebo zahrady. O to přísněji budeme ale posuzovat nápad, vtip, technickou kvalitu a samozřejmě také celkové zpracování.

Téma fotosoutěže: Úpravy a retuše

V březnu si zopakujeme jedno téma z minulého roku, které mělo u soutěžících poměrně velký ohlas. Současná digitální fotografie není jen o tom, zakomponovat obraz a zmáčknout spoušť. Součástí celého procesu je také velmi často vyvolání RAWu, doladění barev, jasu, kontrastu, případně potlačení šumu, doostření a občas také vyretušování drobností, které kazí záběr. A přesně to bude vaším soutěžním úkolem. Fotografický žánr je libovolný, takže nezáleží na tom, jestli si vyberete portrét, makro, krajinu, nebo cokoliv jiného. Jedinou podmínkou je, že chceme vidět jak originální fotografii, tak tu upravenou. Soutěžní příspěvky tedy složte z obou snímků. Ideálně záběry na šířku poskládejte pod sebe a ty na výšku vedle sebe.

Téma videosoutěže: One-shot klip

Ve třetím kole naší velké soutěže Rok s Megapixelem 2021 jsme si pro filmaře a videomakery připravili poměrně zajímavou disciplínu. Ve filmovém průmyslu i v hudebních klipech se čas od času objeví projekt, který je postaven na minimálním, nebo vůbec žádném střihu. Těmto snímkům se říká one-shot, případně one-take, pokud jde o jednu scénu. Pro představu jde o styl, který byl použit ve válečném filmu "1917", v komediálním dramatu "Birdman" nebo v tanečních klipech hitu "Chandelier" od Sia a "Hideaway", který nazpívala Kiesza. Do soutěže, ale nemusíte posílat jen hudební klipy. Žánr necháme zcela na vás.

Garant soutěže - Jakub KUBAJSZ Fišer

Jmenuju se Jakub Fišer a na sociálních sítích vystupuji jako KUbajszcom. Focení se věnuji zhruba od roku 2006 a dostal jsem s k němu díky sportu. Tehdy jsem jezdil sjezd na horských kolech a kromě ježdění mě začalo bavit tuto disciplínu i fotit. Od sportu jsem postupně zkoušel všechny možné žánry focení a v dnešní době mě nejvíce baví spojení cestování a focení. Nyní většinu své tvorby prezentuji na Instagramu, na kterém se snažím lidem ukázat nejen své fotografie, ale i to, jak jsem je pořídil.

IG: kubajszcom
FB: kubajszcom
YT: kubajszcom

Technika garanta

Partner soutěže

Výhry v soutěži pro obě kategorie

  • 1. místo - Poukaz na výrobky Benq v hodnotě 5 000 Kč
  • 2. místo - Poukaz na výrobky Benq  v hodnotě 3 000 Kč
  • 3. místo - Poukaz na výrobky Benq v hodnotě 2 000 Kč
  • Cena uživatelů Galerie - Poukaz na výrobky Benq v hodnotě 1 000 Kč
 

Jak se zapojit

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a video maker Galerie Megapixel za rok 2021. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.