Magazín

Od čtenářů

#11 Představujeme naše čtenáře: Roman Kratochvíl

Luděk BouškaVydáno: 30. 5. 2017 v 14:00 • Rubrika: Od čtenářů

#11 Představujeme naše čtenáře: Roman Kratochvíl

Fotografuji téměř 20 let, první pokusy jsem dělal na našem rodinném fotoaparátu Smena 8 ruské výroby, a samozřejmě na kinofilm. Tento fotoaparát byl celý kompletně manuální, co se týče nastavování měl jsem na papíře vytisklé expoziční hodnoty, ty jsem našel v knížce Rozum do kapsy.

Tímto způsobem jsem prováděl nastavování fotoaparátu, sám se dnes divím, že drtivá většina fotek vyšla. A né jenom že vyšla, ale vyšla v dost slušné kvalitě. Když jsem své výsledky ukazoval, tak každý žasnul nad kvalitou fotek, čemuž se dnes divím, proti dnešku to kvalita byla, ale mizerná.
 
Potom jsem si pořídil digitál Panasonic FZ10 a fotil jsem vše, co jsem mohl. Začal jsem se specializovat převážně na noční fotky, převážně na fotografie noční Prahy. Občas se mi podaří vyfotit nějakou fotku z prostředí motoristického sportu. Dnes fotím na zrcadlovky Nikon.
 
Sydney 
Fotka vznikla s mým fotoaparátem Panasonic FZ10, při mém skvělém výletě do Austrálie v roce 2010, chodil jsem po pobřeží a hledal správný záběr a modrá hodinka vyšla na tento záběr, naopak nevyšla na dominantu Sydney na operu.
 
Na Hrad 
Využil jsem půjčený tele-objektiv a zároveň jsem si vzpoměl na jednu fotku z tisku, která měla název "Na Hrad" a možná měla vztah k nějakým volbám. Takže NA HRAD.
 
Porsche v zatáčce  
Jako fanda motoristického sportu jsem se zúčastnil mezinárodních závodů "Ústecká 21" v Ústí nad Orlicí, fotografoval jsem mým Panasonicem FZ10. Našel jsem si ostrou zatáčku, a fotil panningem, vyšla tato podle mě hodně zajímavá fotografie.
 
Loreta 
Fotografie při jednom skupinovém focení, podařilo se zajímavě zachytit měsíc. Foceno na Nikon D7200
 
Ferrari 
Záměrem bylo zachytit krásu techniky a krásu historické architektury. Vzpoměl jsem si na fotku našeho fotografa z prostředí Formule 1, Jiřího Křenka, který za fotografi ve které využil odraz získal nějaké ocenění. I já jsem využil odraz Kostela svatého Mikuláše v proskleném krytu motoru luxusního automobilu Ferrari F430
 
Úvodní snímek Pražský hrad
Tato klasická fotografie vznikla, při běžných fotografických pochůzkách po Praze,

CHCETE BÝT VIDĚT TAKÉ? UKAŽTE SVÉ FOTOGRAFIE V NAŠEM MAGAZÍNU I VY

Snad každý fotograf touží po tom, aby se jeho snímky dostaly k co nejširšímu publiku. Ale ne každý má možnost se k takovému publiku bezplatně dostat. Proto jsme si řekli, že vám nabídneme možnost prezentovat své fotografie v našem Magazínu. Důvod je jednoduchý. Pořád píšeme články o fotografické technice, tak si myslíme, že bude skvělé, když náš Magazín oživíme fotografiemi. A kdo jiný by měl mít větší právo podílet se na tom, co prezentujeme, než právě naši čtenáři?

Jak na to

Je to vlastně snadné:

  • sedněte si k počítači a proberte své portfolio

  • vyberte ideálně 6 fotografií, z nichž alespoň jedna bude na šířku (ta bude úvodní)

  • pokud budete snímky zmenšovat, tak kratší strana musí mít alespoň 1024 px

  • u snímků neodstraňujte EXIF data, pomohou ostatním fotografům na cestě k lepším snímkům

  • napište krátký popis, jak vaše snímky vznikaly, jaké jste používali příslušenství, co se vám při focení stalo neobvyklého nebo zajímavého a podobně

  • připojte také pár informací o sobě a svém fotografickém příběhu

  • fotografie a texty nám pošlete na adresu magazin@megapixel.cz

My vám dáme co nejdříve vědět, zda a kdy bude váš příspěvek zveřejněn.

Těšíme se na vaše fotky a příběhy.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.