O mně

K fotografování jsem měl velmi blízko již od útlého dětství, kdy jsem s oblibou nakukoval do šachty hledáčku dědečkovi Flexarety, nebo mu asistoval při vyvolávání a žehlení fotografií. I to mně možná ovlivnilo při výběru povolání. V pražském družstvu optiků a mechaniků jsem vystudoval obor „mechanik optických přístrojů“, kde jsem se naučil opravovat všechny ty Prakitky, Zenity, Ljubitele, Sokoly, Pentacony,  Rolleiflexe a další fotoaparáty, které byly v té době na trhu. Samotnému fotografování jsem ale propadl až s nástupem éry digitální techniky. S příchodem první dostupné digitální zrcadlovky jsem se začal fotografováním zaobírat vážněji a s koníčku se stála vášeň a později i povolání.

Absolvoval jsem několik pokročilých fotografických kurzů a vzápětí nastoupil do společnosti Megapixel.cz, což je největší tuzemský prodejce fotoaparátů a fotografických služeb. Zde působím dodnes. Díky nabitým vědomostem a zkušenostem z obchodu jsem začal v roce 2007 sám vést fotografické kurzy. Nejprve jako externí lektor v počítačových školách Gopas, Nicom, potom v institutu digitální fotografie IDIF a když Megapixel spustil vlastní koncept fotografických kurzů a workshopů, stal jsem se jedním ze dvou klíčových lektorů. V současné době vedu školení v Praze, Brně a Ostravě. Mimo to v Megapixelu dohlížím, jako šéfeditor, na veřejnou fotografickou Galerii, která čítá přes 10 000 aktivních fotografů. Ti zde vystavili během prvních 3,5 roku více než 200 000 fotografí. Během toho si neustále rozšiřuji znalosti v oblasti fotografie. Vystudoval jsem hradeckou fotografickou konzervatoř Impuls v oboru fotograf a zúčastnil se mnoha tuzemských i zahraničních workshopů

K mým nejoblíbenějším žánrům patří především krajinná fotografie, reportáže, street fotografie, portréty, akty, fashion, sport a architektura. Komerčně se věnuji fotografování jídla, architektury a interiérů.